Co to jest sukienka koktajlowa?

person Dodane przez: FASHION4 list W: Moda Data: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 31

Zwłaszcza w sklepach internetowych z odzieżą spotykamy się z bogatym nazewnictwem poszczególnych kategorii produktów. Niezależnie od tego, na jaką okazję poszukujemy stroju, z pewnością bez problemu uda nam się znaleźć odpowiedni. Już samych sukienek dostępnych w kilku długościach (mini, midi, maxi), fasonach (rozkloszowane, ołówkowe), mniej lub bardziej eleganckich, a więc i dedykowanych na różne okoliczności (na co dzień, do pracy, sukienki koktajlowe i wieczorowe) jest cała masa. Jednak, co to jest sukienka koktajlowa? Co należy rozumieć przez tę nazwę? Co to znaczy „sukienka koktajlowa”? Czym od pozostałych rodzajów sukienek różni się właśnie sukienka koktajlowa? Na jakie okazje jest przeznaczona? Wreszcie, w jaki sposób skomponować stylizację koktajlową?

Co to znaczy „sukienka koktajlowa”?

Co prawda, nazwa „sukienki koktajlowe” większości nam, kobietom jest dobrze znana, co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że wiemy co to jest sukienka koktajlowa, co takiego od innych sukienek odróżnia sukienkę koktajlową, na jakie okazje jest przeznaczona. Wobec tego, co to znaczy „sukienka koktajlowa? Otóż, jest to typ sukienki stanowiącej swego rodzaju kompromis pomiędzy swobodną sukienką na co dzień, a bardzo szykowną sukienką wieczorową. Nieprzesadnie elegancka, zwiewna, przeważnie rozkloszowana, ewentualnie ołówkowa czy nawet wzbogacona a baskinkę i sięgająca kolan, rzadziej długa (wówczas uszyta ze skromniejszego materiału) zapewnia swobodę ruchów i w sam raz nadaje się do tańca. Poza tym, stylizacja koktajlowa nie odsłania dużo ciała, nie może być prześwitująca, ani w żaden sposób wyzywająca. Na pewno istotny jest w tym przypadku umiar - sukienka koktajlowa jak najbardziej może być ozdobna, lecz wciąż w miarę prosta. Producenci najchętniej sięgają w tym przypadku po wysokiej jakości materiały, takie, jak satyna, szyfon, żakard, bawełna oraz ozdobne koronki. Co do kolorów – tu właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Wobec tego, kiedy zakładać sukienkę koktajlową? Na jakie okazje jest przeznaczona?

Sukienka koktajlowa – na jakie okazje jest przeznaczona?

Co to jest sukienka koktajlowa, właściwie co to znaczy „sukienka koktajlowa” - to już wiemy. Z powyższych informacji można również domyślić się, czym od pozostałych sukienek różni się sukienka koktajlowa, na jakie okazje jest przeznaczona i kiedy rzeczywiście warto postawić na stylizację koktajlową. O ile sukienki koktajlowe są nazbyt wytworne, aby chodzić w nich na zakupy, na spacer, czy na kawę z przyjaciółką, z kolei za skromne na różnego rodzaju okazje wymagające stroju wieczorowego, o tyle idealnie nadają się na pół-formalne imprezy, uroczystości i spotkania organizowane głównie wczesnym wieczorem. Przykładowo, stylizacja koktajlowa jest w sam raz na takie okoliczności, jak: randka, wyjście do teatru, wyjście do restauracji, bankiet, eventy firmowe, bardziej oficjalne imprezy rodzinne.

Stylizacja koktajlowa

Na koniec, skoro wiemy już co to jest sukienka koktajlowa, co znaczy i na jakie okazje jest przeznaczona, pozostaje już tylko wspomnieć o prawidłowym skomponowaniu stylizacji koktajlowej. Poza wspomnianą już sukienką, warto pamiętać o doborze stylowych, klasycznych, eleganckich (lecz bez przesady) dodatków – butów i torebki oraz subtelnej biżuterii. Makijaż również powinien być stonowany, raczej delikatny, naturalny.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy!

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło