Jak dobrze dobrać stanik?

person Dodane przez: FASHION4 list W: Moda Data: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 20

Jeśli chcemy, aby topy, bluzki, koszule, swetry, bluzy, sukienki dobrze się układały, przede wszystkim musimy zadbać o właściwą bazę. W tym przypadku jest nią bielizna. A niestety, wciąż wiele z nas, kobiet zapomina o tym, jak ważny jest stanik – nie tylko dla naszego zdrowia i komfortu, ale też dla pożądanego wyglądu. Tymczasem dobieranie biustonosza to prawdziwa sztuka i to nie tylko pod względem rozmiaru, ale i fasonu. Wobec tego, jak dobrze dobrać stanik? Jakie czynniki uwzględnić? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak wybrać odpowiedni biustonosz? Podpowiadamy jak dopasować stanik do biustu!

Dobieranie biustonosza

Dobieranie biustonosza to, jak przekonała się już większość z nas, kobiet, nie lada wyzwanie. Szczególnie panie, których biust jest duży zachodzą w głowę jak dobrze dobrać stanik, aby obfite piersi prezentowały się korzystnie. Niemniej, również mały biust potrafi przysporzyć sporego problemu. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku kluczowy jest prawidłowy rozmiar. I niestety, już na tym etapie mogą pojawić się niemałe trudności. Większość Polek źle wybiera obwód i miseczkę stanika, czyli dwa najważniejsze parametry, bez znajomości których nie sposób właściwie dopasować rozmiar biustonoszy. Koniec końców, w większości decydujemy się na za duży obwód i za małą miseczkę. Poza rozmiarem, nie bez znaczenia jest też fason, czyli rodzaj stanika, w tym jego konstrukcja i kształt miseczek. Zatem, jak dobrze dobrać stanik? Jak sprawdzić rozmiar i jak dopasować stanik do biustu ze względu na wielkość i kształt piersi?

Jak wybrać odpowiedni biustonosz?

Pierwszą kwestią, jaką koniecznie trzeba przeanalizować podczas dobierania biustonosza jest jego rozmiar. Jak dobrze dobrać stanik, a dokładniej jego rozmiar? Przede wszystkim musimy dokładnie zmierzyć obwód tuż pod biustem, najlepiej na wydechu przy użyciu tzw. metra krawieckiego. Przyjmuje się zasadę, że obwód stanika powinien być mniejszy o około 5-10 cm od naszego obwodu faktycznego. I tak też, jeśli z pomiarów wynika, że mamy obwód 80 cm, powinnyśmy wybierać biustonosze w rozmiarze 70 lub 75 cm. Kolejną rzeczą jest rozmiar miseczek. Aby dowiedzieć się, jaka miseczka będzie dla nas odpowiednia – A, B, C, D, E itd., należy zmierzyć obwód biustu w jego najszerszym miejscu. Ostateczny rozmiar miseczki wynika z różnicy między obwodami w i pod biustem – im większa, tym większa miseczka. Natomiast, jak dopasować stanik do biustu - jego wielkości i kształtu?

Jak dopasować stanik do biustu?

Jak dobrze dobrać stanik, a dokładniej rozmiar stanika – to już wiemy. Jednak na tym nie koniec. Równie istotna, co wymiary okazuje się być również konstrukcja oraz kształt misek. Jak dopasować stanik do biustu pod tymi względami? Otóż, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów i kobiet, które mają już pewne doświadczenie w dobieraniu biustonosza oraz potrafią to robić. I tak też, na ogół małe piersi wyglądają dobrze w biustonoszach typu push-up, half cup oraz plunge, czyli z nisko kończącymi się fiszbinami na środku. Z kolei duże piersi prezentują się świetnie w modelach zdecydowanie bardziej zabudowanych, czyli full cup, najlepiej półusztywnianych lub miękkich, z doskonale dopasowanym, podtrzymującym ciężar biustu obwodem. Jeśli piersi są szeroko rozstawione, biustonosz powinien jak najbardziej zbierać je do środka.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy!

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło