Jak wiązać gorset?

person Dodane przez: FASHION4 list W: Moda Data: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 378

Gorsety wracają do mody – i to nie tylko jako oryginalny dodatek czy element pięknych sukien wieczorowych i ślubnych. Dzisiaj gorsety skutecznie pozwalają na modelowanie sylwetki i uwypuklanie piękna kobiecego ciała. Wiązanie gorsetu nie jest trudne! Czy wiesz, jak zakładać gorset i z czym go nosić? Jak zawiązać gorset prawidłowo, aby podtrzymywał on stabilnie biust?

Wiązanie gorsetu nie jest trudne!

Gorsety do niedawna kojarzone były wyłącznie z oryginalnym elementem ubioru, który wyróżniał nas w tłumie. Gęsto zdobione gorsety traktowane były bardziej jako dodatek do stroju karnawałowego niż jako pełnoprawny element damskich szaf. Dzisiaj się to zmienia – o tym, jak gorsety mogą zmienić i wpłynąć na sylwetkę mówi się naprawdę dużo. Prawidłowe wiązanie gorsetu jest w stanie zamaskować mankamenty naszej figury i uwypuklić to, co w niej najpiękniejsze. Współczesne gorsety różnią się znacząco od tych noszonych jeszcze w XIX wieku. Dawniej gorsety tworzono na stelażu wykonanych z fiszbinów wielorybów – dzisiaj w tym celu wykorzystuje się lekkie materiały syntetyczne, które nie tylko nie podrażniają skóry, ale też nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Również wiązanie gorsetu jest dzisiaj łatwiejsze – głównie z powodu faktu, że wiele codziennych modeli zapinana jest na haftki lub niewielkie rzepy. Takie gorsety zakłada się szybko i nie jest potrzebna przy tym druga osoba. O tym, jak zakładać gorset decyduje budowa i model tego elementu stroju.

Dlaczego warto wybrać gorset?

Dawniej noszenie gorsetu było obowiązkiem kobiet – dzisiaj to nasz wybór. Nowoczesne gorsety pozwalają na tuszowanie niedoskonałości sylwetki, uwypuklenie jej atutów. Dobrze dobrany gorset zbiera i unosi piersi, pozwala na uwydatnienie wcięcia w talii, pozwala na ukrycie zbędnych fałdek tłuszczu. Wybór gorsetu nie powinien być przypadkowy – na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących modeli, zarówno tych typowo modelujących sylwetkę, jak i tych, które zastępują elegancką bieliznę czy element stroju.

Jak zakładać gorset?

O tym, jak zakładać gorset, decyduje sposób jego zapinania. Zdecydowana większość gorsetów posiada dzisiaj wygodne haftki, czyli zapięcie dokładnie takie samo, jak w przypadku biustonoszy. Jeśli ilość haftek sprawia problem gorset możemy zacząć zapinać okręcając zapięcie na brzuch – znacząco ułatwi to temat.

Jak zawiązać gorset?

W przypadku wiązanych gorsetów sprawa się nieco komplikuje. Wiązane gorsety mają bowiem nie tylko poprawić naszą sylwetkę, ale również być elementem stroju, który go wyróżnia. Odpowiednie wiązanie gorsetu sprawi, że nasza sylwetka stanie się bardziej proporcjonalna, a strój – jeszcze bardziej wyjątkowy. O tym, jak zawiązać gorset decyduje przede wszystkim sam model oraz to, ile sznurków jest przy nim dostępnych. W przypadku pojedynczego sznurka wiązanie rozpoczynamy od góry, przeplatając sznurek przez najwyżej położone oczka i wyrównując długość sznurka po obu stronach, aby była taka sama. Kolejno krzyżujemy sznurki i przeciągamy przez kolejne oczka ku dołowi. W czasie sznurowania konieczne jest ściąganie sznurków, aby w ten sposób lepiej dopasować gorset do figury – w ten sposób możliwe jest subtelne modelowanie sylwetki. Kiedy dojdziemy do dołu wiązania tworzymy elegancką kokardę i zabezpieczmy ją przed rozwiązaniem. Takie wiązanie gorsetu gwarantuje, że bielizna ułoży się odpowiednio, nie będzie odstawać i prawidłowo modelowana będzie sylwetka. Jak zawiązać gorset posiadający dwa sznurki? Sprawa nie jest trudna – wiążemy w miarę równolegle – jeden sznurek od góry, drugi: od dołu, starając się zachowywać symetryczną odległość. Kiedy sznurki się zetkną wystarczy je odpowiednio związać

Czy noszenie gorsetu jest zdrowe?

Współcześnie gorsety projektowane są w taki sposób, aby zapewniać wygodę i komfort ich noszenia. Zamiast twardych fiszbin stosowane są dzisiaj materiały syntetyczne, które pozwalają na zachowanie odpowiedniego fasonu bielizny, ale jednocześnie które nie uwierają i nie powodują dyskomfortu. Nowoczesne gorsety mogą pomóc w modelowaniu sylwetki, ale również w uwydatnianiu piersi, kiedy będzie nam na tym zależeć.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy!

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło