Jak wyczyścić skórzaną torebkę?

person Dodane przez: FASHION4 list W: Moda Data: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 72

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że torebki skórzane to najbardziej pożądane przez kobiety, cieszące się najlepszymi opiniami. I słusznie, bo rzeczywiście torebki skórzane to produkty wysokiej jakości, bardzo trwałe i wytrzymałe, o niespotykanych w przypadku innych walorach estetycznych (przepiękna struktura i miękkość naturalnej skóry). Wszystko to przekłada się na możliwość długiego czasu ich użytkowania i to bez żadnego uszczerbku na ich wyglądzie czy funkcjonalności. Nawet jeśli zdarzy nam się zabrudzić taką torebkę lub po prostu, w wyniku ciągłego użytkowania będzie wyglądała już dość nieświeżo, nic straconego. Jak odświeżyć skórzaną torebkę i pozbyć się ewentualnych plam? Jakich preparatów w tym celu użyć? Podpowiadamy, jak wyczyścić skórzaną torebkę, a także jak dbać o skórzaną torebkę na co dzień, aby służyła nam jak najdłużej!

Jak odświeżyć skórzana torebkę?

Jak wyczyścić skórzana torebkę? Otóż jest to prostsze niż mogłoby się wydawać. Co więcej, czyszczenie torebek skórzanych warto przeprowadzać regularnie, aby zapobiec silnym zabrudzeniom. Wówczas, raz na jakiś czas wystarczy jedynie odświeżyć ulubiony dodatek do stylizacji. Jak to zrobić? Jak odświeżyć skórzaną torebkę? W pierwszej kolejności torebkę należy opróżnić ze wszystkich przechowywanych w niej przedmiotów, tak, abyśmy mogły zacząć od czyszczenia środka. Jeśli po wyciągnięciu drobiazgów okaże się, że w torebce zebrało się sporo okruchów itp. warto obrócić ją dnem do góry i wytrząsnąć pozostałości. Ewentualnie, można do tego użyć odkurzacza z odpowiednią końcówką. Następnie, po zapoznaniu się z informacją na metce, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwskazań, najłatwiej przetrzeć wnętrze torebki skórzanej wilgotną ścierką, np. z mikrofibry. Jeśli środek jest wyłożony materiałem, który został poplamiony, możemy dodatkowo użyć delikatnego płynu do prania. Po wyschnięciu, możemy natomiast zabrać się za czyszczenie torebki z zewnątrz. Najlepiej zrobić to specjalnym środkiem do czyszczenia skóry. Poza tym, bez obaw można wykorzystać nawilżane chusteczki dla dzieci – są one na tyle łagodne i co istotne pozbawione alkoholu, że na pewno nie uszkodzą naszej torebki. W razie plam na skórze wystarczy dłużej przytrzymać nasączoną chusteczkę, do czasu, aż plama zacznie się rozpuszczać. Natomiast jak dbać o skórzaną torebkę?

Jak dbać o skórzaną torebkę?

Wiemy już, jak wyczyścić skórzaną torebkę. Na tym jednak nie koniec. Jeśli chcemy, by torebka była zawsze czysta, mimo upływu czasu i częstego jej użytkowania wciąż jak nowa, konieczna jest również regularna pielęgnacja, a więc impregnacja skóry. Jak dbać o skórzaną torebkę? Otóż, po uprzednim jej odświeżeniu, możemy przystąpić do aplikacji produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych do konkretnego rodzaju skóry. Bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni, tj. dopasowany do typu skóry, z jakiego została wykonana nasza torebka skórzana. Po wtarciu takiego impregnatu, nasza torebka zyska warstwę ochronną, która zabezpieczy skórę przed negatywnymi czynniki zewnętrznymi, m.in. wilgocią, deszczem, mrozem, ale też zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi (np. pękaniem skóry).

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy!

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło