W jakiej temperaturze prać bieliznę?

person Dodane przez: FASHION4 list W: Moda Data: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 13

Odpowiednia konserwacja i pranie ubrań to podstawa, nie tylko po to, aby zachowały czystość, ale również aby przez długi czas zachowały swój piękny, nienaruszony wygląd. Warto mieć świadomość, że przez nieprawidłowe pranie ubrania, w tym również bielizna, mogą zmieniać kolor, kurczyć się lub rozciągać, a materiał może nabyć defektów. W jakiej temperaturze prać bieliznę? O czym koniecznie musimy pamiętać?

Pranie bielizny – o czym musimy pamiętać?

Jaka powinna być idealna temperatura prania bielizny? Temat jest złożony: istotne jest oczyszczenie ubrań z zanieczyszczeń i bakterii, ale również ochrona tkanin i materiałów. Pierwszym krokiem do prawidłowego prania bielizny jest przyjrzenie się metce producenta lub opakowaniu bielizny – są na nich umieszczone bardzo istotne informacje dotyczące rodzaju prania, temperatury prania bielizny, jak również informacje dodatkowe dotyczące wirowania, chlorowania, prasowania. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na materiały – inaczej postępować będziemy z bawełną, a inaczej z tkaninami syntetycznymi. O tym, w ilu stopniach prać bieliznę decydujemy również na podstawie zdobień (np. koronek). Przygotowując pranie bielizny, pamiętajmy o odpowiedniej segregacji – ubrania i bielizna w kolorze bieli nie powinny być prane razem z ubraniami kolorowymi, gdyż może to skutkować ufarbowaniem białych ubrań. Dodatkowo warto stosować osobne proszki do prania białego i kolorowego – w pierwszym przypadku proszki mogą zawierać więcej detergentów i substancji wybielających. W przypadku bielizny w kolorze czarnym warto zaopatrzyć się w detergenty do tego koloru ubrań – posiadają one nieco niższe pH, chronią kolor i spowalniają proces blaknięcia.

Temperatura prania bielizny koronkowej

Zupełnie osobnym zagadnieniem jest bielizna damska koronkowa, która jest tak samo piękna, co delikatna. Pranie bielizny koronkowej można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwsza metoda to pranie ręczne, w ciepłej wodzie z dodatkiem płynów do płukania – takie pranie pozwoli na usunięcie zabrudzeń, a jednocześnie nie narazi koronkowych majtek czy biustonoszy na uszkodzenia w ich strukturze. Druga opcja to wykorzystanie miękkich woreczków do prania, w których umieszczamy bieliznę koronkową, zamykamy i dorzucamy do pralki. Pamiętajmy, aby pranie miało temperaturę najwyżej 40 stopni Celsjusza! W przypadku bielizny jedwabnej zaleca się pranie ręczne w delikatnych detergentach w niskiej temperaturze.

W ilu stopniach prać bieliznę sportową?

Specjalistyczna bielizna sportowa łączy w sobie gwarancję wygody oraz trwałe materiały odporne na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. W ilu stopniach prać bieliznę sportową? Podstawą w odpowiedzi na to pytanie jest określenie materiałów oraz potrzeb: bielizna sportowa, taka jak biustonosze sportowe jest zazwyczaj wykonana z wysokiej jakości bawełny oraz materiałów syntetycznych, zapewniających włóknom pewien stopień rozciągliwości oraz trwałości. Bielizna taka wymaga również skuteczniejszego czyszczenia ze względu na sposób jej wykorzystywania i pot, który chłonie. W ilu stopniach prać bieliznę sportową? Okazuje się, że temperatura 30-40 stopni Celsjusza okaże się najlepsza do usunięcia zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów, a dodatkowo nie zniszczy ona struktury tkaniny. W przypadku bielizny sportowej warto dodatkowo stosować płyny do płukania, które pozwalają na zmiękczenie tkanin i nadanie im wspaniałego zapachu.

Pranie bielizny z materiałów syntetycznych

Niezwykle popularna w ostatnich latach stała się bielizna z materiałów szybkoschnących – są to tkaniny syntetyczne, szczególnie lubiane przez osoby aktywne. Pranie bielizny tego typu nie nastręcza problemów – tu również jednak konieczna jest segregacja bielizny na kolory, jak i dobranie odpowiedniego detergentu. Bielizna z materiałów szybkoschnących może być prana w klasycznych pralkach automatycznych w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza. Zanim jednak wrzucimy bieliznę szybkoschnącą do suszarki bębnowej sprawdźmy, czy producent nie odradził tego kroku.

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy!

Dodaj swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Załóż nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło